Den otevřených sklepů 2024

 

Vážení přátelé dobrého vína, opět se těšíme na Vás, staré známé z předcházejících ročníků a s radostí uvítáme též tváře nové. Akce je určena jak odborníkům, tak i laické veřejnosti. Máte jedinečnou příležitost osobního kontaktu přímo s jednotlivými vinaři a dozvědět se více o jejich každodenním životě a o samotném procesu vzniku vína.

Chcete-li tedy strávit příjemnou a poklidnou sobotu v jednotlivých sklepech s místními vinaři a jejich víny, nasát příjemnou atmosféru se skleničkou vína v ruce a později i s písní na rtech, je to ta pravá chvíle pro vás.

Filmový záznam ze Dne otevřených sklepů 2013 naleznete zde.

Na této stránce můžete průběžně sledovat veškeré přípravy a změny v programu a organizaci Otevřených sklepů.

 

Termín

15. června 2024, 10 - 19 hodin.

Počet otevřených sklepů  13  Počet vzorků nabízených vín: min 130.

Vstupné

- 900,- Kč platba na místě v den konání, kupující obdrží 3 kupóny v hodnotě 100 Kč pro nákup vína

- 800,- Kč zvýhodněná vstupenka, kdy při objednávce prostřednictvím našeho webu obdrží kupující 3 kupóny každý v hodnotě 100 Kč na nákup vína.

Vstupenka zahrnuje volnou degustaci ve sklepech, skleničku, propisku, orientační mapku s umístěním vinných sklepů a večerní program.

Objednávat zvýhodněné vstupenky v předprodeji, můžete prostřednictvím našeho on-line formuláře

Akce se koná za každého počasí.

Na letošním jubilejním 20. ročníku můžete ochutnat a zakoupit vína těchto vinařství:

Milan Sůkal, Jaromír Hnidák, Vladimír Kašík, Pavel Veselský, Tomáš Bařina, Antonín Blažek, Vinařství Krásná Hora s.r.o., Vitisberg, Ivo Padalík, Marek Gertner a Milan Vašíček. Stejně jako minulý rok se vám představí také další dva nový vinaři našeho spolku a to Vinařství Prygl a Vinaři srdcem - Ondřej Bukovský.


Využijte jedinečné možnosti k nákupu vín přímo od vinařů, nenakupujete naslepo, ale nakupujete vína, která jste měly možnost ochutnat, navíc za ceny velmi přijatelné. Při ochutnávce si dělejte poznámky a popřípadě se neváhejte domluvit s vinaři, kdy a v jakém počtu si vybraná vína odeberete, zdali ihned, nebo až na druhý den.

Program

Sobota:
- 10:00 - 19:00 hod ochutnávka v jednotlivých sklepech

Večerní program se uskuteční v párty stanu na zahradě kulturního domu.

-  19:00 - 00:00 hod. Cimbálová muzika DUBINA a místním cimbalistou Jirkou Zavadilem, spediální host Karel Remeš, dloholetý vynikající primáš několika CM.

- 19:00  Slavnostní zahájení večera 

- Dětská cimbálová muzika REMÍZ

- 19:30 Ženský pěvecký sbor Výběr z Bobulí

- 20:00 Losování malé tomboly

- 20:20 Sekání sektů 

- 21:00 Ženský pěvecký sbor Výběr z Bobulí  

- 00:00 Závěr programu

- Změna programu vyhrazena -

 

Neděle: 
- 10:00 - 11:30 hod prodej vín ze sklepů 

Občerstvení

je opět zajištěno za kulturním domem pod párty stanem, kde bude probíhat večerní program. 

 

Tričko jako poděkování za objednávku tak jako minulý rok

Pro naše fanoušky, kteří si již objednaly, nebo teprve objednají v jedné objednávce 6 a více vstupenek v předprodeji,dostanou od nás jako dárek jedo tričko s etiketou našeho vinaře. 

 Tentokrát bude triko s logem vinařství Vitisberg s.r.o.

Předprodej

Tak jako v minulých ročnících tak i letos máte možnost objednat si zvýhodněné vstupenky prostřednictvím našeho webu. Pokud si tuto vstupenku objednáte v předprodeji, dostanete od nás tři kupóny, každý v hodnotě 100 Kč na nákup vína. Opět platí omezený počet vstupenek na 500 a do budoucna neuvažujeme o změně. Dle vašich kladných reakcí, nelze než konstatovat, že se nám podařilo to, o co se od začátku snažíme dělat. Vytvořit a zachovat poklidnou, téměř komorní až rodinnou atmosféru této akce. Snažíme se dopřát návštěvníkům to, čeho dopřáváme našim vínům, klid a pohodu. Odměnou je pro nás spokojený návštěvník, který umí ocenit jak práci nás vinařů, tak znamenitost našich vín... 

Jak funguje předprodej?

Po vyplnění formuláře, dostanete obratem zprávu na mail uvedený v registraci, potvrzující objednávku spolu s platebními údaji. Jakmile obdržíme Vaši platbu, zasíláme opět na váš mail potvrzení o zaplacení. Od tohoto okamžiku máte vstupenky na 100% jisté. V případě, že jste neobdržely potvrzující mail, volejte naši Help-Line 606 961 586 a vše vyřešíme. Než budete volat  podívejte se prosím do spamu. Některé poštovní služby vyhodnocují zpětné maily jako spam.

 

Plocha pro stany

  - pokud rádi bydlíte ve vlastním a chcete ušetřit za ubytování, nebo chcete být pořád na místě, nabízíme Vám místo pro váš stan či karavan zdarma. Plochu najdete zde: 

GPS (48°52'4.649"N 16°57'47.456"E)

 http://www.mapy.cz/#!x=16.963182&y=48.867958&z=15&l=15&d=coor_16.963182%2C48.867958_1&t=s

 

Kdy přijít?

Jsem z daleka a jsem zde poprvé - Zajistěte si ubytování  buď na místě nebo v okolí, samozřejmě čím dříve tím lépe. Zcela ideální je si ubytování zajistit  od pátku až do neděle. V sobotu si trochu přispat, vydatně posnídat a vyrazit již od 10 hod. Včasným příchodem si zajistíte dostatek času k ochutnávce i k diskuzi s vinaři. Projděte všechny sklepy - proto tu přece jste. Do tištěného průvodce si poznamenejte vína, která Vám chutnala. Pokud si tato vína chcete zakoupit, domluvte se s vinařem o jaký počet máte zájem a následující den si jej můžete zakoupit. Pokud vše zvládnete do 16 hod.  máte dostatek času  k návratu do místa ubytování, trochu si odpočinout a připravit se na večerní program. Na večerní program si vezněte taktéž skleničku. Pokud budete mít ještě chuť můžete si zakoupit i nějaká vína k posezení  u cimbálky. V neděli od 10-11 hod. si můžete ve sklepích jednotlivých vinařů vybraná vína zakoupit.  

Jsem místní nebo z nedalekého okolí - Je na vás kolik máte času, pokud vás bude zajímat spíše náš večerní program a chcete nějaké víno ochutnat, přijďte od 16 hod. ale zcela jistě nestihnete všechny sklepy. Pokud vás zajímají hlavně naše vína, určitě se vyplatí vyrazit co nejdříve.

 

Ostatní informace

Jak se k nám dostanete?  Pro ty, kteří budou přijíždět z dálnice exit 41 Podivín. Dále směr Velké Bílovice, Čejkovice, Nový Poddvorov. Silnice mezi obcemi Velké Bílovice a Čejkovice je nově opravená.  Pokud pojedete od Hodonína směr Břeclav doporučujeme za Hodonínem odbočit doprava směr Dolní Bojanovice, Starý a Nový Poddvorov. Podrobnosti naleznete v sekci KUDY K NÁM?

Kde koupím vstupenku? - Zvýhodněné vstupenky je možno zakoupit prostřednictvím tohoto webu za nebo na místě v den konání v budově obecního uřadu v Novém Poddvorově.

Jak se chovat ve sklepě  - V každém sklepě můžete ochutnat veškerý nabízený sortiment vinaře a to min. 6 vzorků. Pokud vám nějaký vzorek zachutná a chcete jej ochutnat ještě jednou, samozřejmě můžete. Zcela jistě budete odmítnuti v případě, že budete vyžadovat neustálé doplňování skleničky. Pokud vám dané víno chutná, klidně si láhev zakupte. Prosíme o respektování doby stanovené pro otevření sklepů. Po 19 hodině budou všechny sklepy uzavřeny, víno k večernímu programu si budete moci zakoupit v průběhu večerního programu.

Rozbila se mi sklenička - V případě, že rozbijete skleničku můžete si novou se slevou zakoupit na pokladně. Aby byla uplatněna sleva je nutno předložit alespoň spodní část rozbité skleničky.

Autobusové spojení 

V případě, že jste ubytováni v Čejkovicích nebo v Dolních Bojanovicích můžete se do Nového Poddvorova pohodlně přepravit veřejnou autobusovou linkou č. 913. Zastávkový jízní řád naleznete zde.

Reference

Otevřené sklepy 2012 

Dobrý den. Nejsem znalec vína, protrože u nás na Karvinsku bylo dříve víno něco mezi kyselicí a octovou vodou. Teď znám dva druhy vína: chutná mi a ostatní, pak dva poddruhy: červené a bílé. Byl jsem podruhé na dni otevřených sklepů - loni v Čejkovicích a tak můžu porovnat. V Čejkovicích byli někteří návštěvníci se zájezdem vína se napít a tak se také někteří vinaři chovali podle toho. Měl jsem u některých pocit že nejsem vítaný. U vás se návštěvníci navzájem zdravili a přijeli si víno ochutnat a vinaři byli ochota sama. Ze všech vyzařovala pohoda, klídek, že jsem se cítil jako mezi dobrými přáteli. Děkuji vám těmi slovy za krásný den, jenom lituji, že jsem musel večer odjet, příště už takovou blbost neudělám. Přeji vám do další práce sluníčko nejen na obloze, ale i na tváři a hlavně v duši.
Stanislav Ruduch

Napsali o nás

http://www.ovine.cz/web/structure/reportaze-11.html?do%5BloadData%5D=1&itemKey=cz_609

http://vins.blog.cz/1006/novy-poddvorov-devatero-otevrenych-sklepu-a-desata-rozhledna

http://vins.blog.cz/0806/otevrene-sklepy-novy-poddvorov-21-cervna-2008

http://evas.blog.cz/1111/ve-sklepe-u-pavla-veselskeho-v-novem-poddvorove

http://www.ovine.cz/web/structure/reportaze-11.html?do%5BloadData%5D=1&itemKey=cz_121